Tercih Danışmanlığı

 Anasayfa / Kurumsal / Tercih Danışmanlığı

Tercih Danışmanlığı yalnızca ÖSYM verilerine bakarak puan ve başarı sıraları ile yapılan bir uygulama değil her öğrenciye özel büyük bir titizlikle yönetilmesi gereken bir süreçtir. Öğrenci üniversite tercihleri ile meslek sahibi olacak ve hayatının geri kalan kısmını bu seçiminin merkezinde geçirecektir. Bu nedenle Tercih Danışmanlığı aslında Kariyer Planlama ile de çok ilişkilidir. Okulumuz rehberlik servisi üniversiteye hazırlık sürecinde kariyer planlama için, meslek tanıtımı, geziler ve seminerler düzenleyerek bu kararı bir zaman dilimine sıkıştırmak yerine bir yıla yayarak doğru tercih yapılmasını sağlamaktadır.

Üniversite sınavına en iyi şekilde hazırlandıktan ve belli bir puanı aldıktan sonra öğrencilere “Meslekler, bölümler ve üniversiteler” kitapçığı dağıtılır. Hangi meslek ve hangi bölüm, hangi kişilik özelliklerini gerektirir? Bu özellikler sende var mı? Var ise puanımız hangi üniversitelere yetiyor? Yok ise kişilik özelliğimize veya diğer değişkenlere uygun hangi meslekleri seçebiliriz? Soruları ile öğrencilerimizin üniversite tercihleri planlanır. Bu süreç okulumuzda uzman eğitimcilerimiz ve öğretmenlerimiz ile öğrencilere randevu verilerek gerçekleştirilir.

  •   İstasyon Mahallesi Fevzi Çakmak Cad. No:123 Tuzla/İstanbul
  •   +90 216 446 48 46
  •   +90 216 446 42 44
  • [email protected]

Eğitmen'e Dair

Eğitmen Okulları bir grup idealist ve girişimci öğretmen tarafından 2002 yılında Erenköy'de Eğitmen Dershanesiyle eğitim hayatına başladı. Kazanılan tecrübe ve bilgi birikiminin sonucunda 2012 yılında Kozyatağı, 2013 yılında Tuzla Villa VIP, 2015 yılında Tuzla Merkez Kampüsleriyle eğitim - öğretim hayatına devam etmektedir.


Galeri